€0.14
% €0.19 (26.32% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014394 P/N: DZ5CE063D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE063D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=26mm,gemäß DIN 46228-4,für Leiterquerschnitt 6mm²,in Farbe Gelb"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. to DIN, 6mm2/AWG10, yellow, 100 pieces
Schneider Electric DZ5CE063D
EAN 3389110211443
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Deze werd toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 6 mm². Het heeft een gele oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Verpakking per individuele zak en hoeveelheid per set is ingesteld op 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 6mm² |
| Hülsenlänge | 18mm |
| Gesamtlänge | 26mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | gelb |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 10 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE063D |
|---|---|
| EAN | 3389110211443 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule with identification flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine-loaded sleeve Reel-fed ferrule Short-circuit-proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















