€0.09
% €0.12 (25% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014390 P/N: DZ5CE060 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE060 Linergy-TR Aderendhülse, unisoliert,mit Länge=12mm,gemäß DIN 46228-4,für Leiterquerschnitt 6mm²"
Schneider Electric Ferrules 6.0mm2
Schneider Electric DZ5CE060
EAN 3389110537048
Description
Produktspekter Linergy Produkt eller komponent type Kabelende Kabelendehylse størrelse Medium Standarder DIN 46228-1 Forpakni ng Individual bag Antall pr. sett Sett á 100 Kabeltverrsnitt 6 mm2
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 6mm² |
| Hülsenlänge | 12mm |
| Gesamtlänge | 12mm |
| Isoliert | |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | sonstige |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 10 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE060 |
|---|---|
| EAN | 3389110537048 |
| ETIM | EC000005 |
| Weight | 0.0002 kg |
| Weight (Package) | 0.0002 kg |
Designations
Band form ferrule End sleeve Ferrule Ferrule with flag indicator Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine sleeve Short-circuit proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















