€0.11
% €0.15 (26.67% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014388 P/N: DZ5CE043 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE043 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=26mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 4mm²,in Farbe Orange"
Schneider Electric Wire Ferrule DZ5 acc. to NF, 4mm2/AWG12, orange, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CE043
EAN 3389110537161
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Het werd toegepast op een enkele geleider met 4 mm² kabeldoorsnede. Het heeft een oranje oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Het verpakken door koord van zakken en hoeveelheid per reeks is 10 reeksen van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 4mm² |
| Hülsenlänge | 18mm |
| Gesamtlänge | 26mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | sonstige |
| Halogenfrei | |
| Farbe | orange |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 12 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE043 |
|---|---|
| EAN | 3389110537161 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0004 kg |
| Weight (Package) | 0.0004 kg |
Designations
End Sleeve Insulated Twin Wire Ferrule Insulated Wire Ferrule Magazine Sleeve Short Circuit Proof Wire Ferrule Sleeve Twin Wire Ferrule Wire Ferrule Wire Ferrule in Tape Form Wire Ferrule with Identification Flag
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















