€0.09
% €0.12 (25% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014386 P/N: DZ5CE042 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE042 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=17mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 4mm²,in Farbe Orange"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. NF, 4mm2/AWG12, orange, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CE042
EAN 3389110537116
Description
Embout de câble linergy isolé sans porte-étiquette. Il s'applique à un seul conducteur de section 4 mm². Il a un traitement de surface orange. Il est de taille moyenne sans porte-étiquette de marquage. L'emballage par chaîne de sacs et la quantité par ensemble est de 10 lots de 100. La température ambiante de fonctionnement est comprise entre -20 et 105 °C. Il est conforme à la norme NF C 63-023. Il est certifié UL.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 4mm² |
| Hülsenlänge | 10mm |
| Gesamtlänge | 17mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | orange |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 12 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE042 |
|---|---|
| EAN | 3389110537116 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0002 kg |
| Weight (Package) | 0.0002 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule on tape Ferrule with identification flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine packed sleeve Short-circuit proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















