€0.07
% €0.10 (30% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014384 P/N: DZ5CE025D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE025D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=14mm,gemäß DIN 46228-4,für Leiterquerschnitt 2,5mm²,in Farbe Blau"
Schneider Electric Wire end ferrule DZ5 acc. to DIN, 2.5mm2/AWG14, blue, 10 packs of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CE025D
EAN 3389110211399
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Het werd toegepast op een enkele geleider met 2,5 mm² kabeldoorsnede. Het heeft een blauwe oppervlaktebehandeling. Het is Middelgroot zonder etikethouder. Het verpakken door koord van zakken en hoeveelheid per reeks is 10 reeksen van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 2.5mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | blau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 14 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE025D |
|---|---|
| EAN | 3389110211399 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Ferrule Insulated twin wire end ferrule Insulated wire end ferrule Magazine-packed sleeve Short circuit proof wire end ferrule Sleeve Twin wire end ferrule Wire end ferrule Wire end ferrule in tape form Wire end ferrule with identification flag
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















