€0.10
% €0.13 (23.08% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014383 P/N: DZ5CE0253D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE0253D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=24mm,gemäß DIN 46228-4,für Leiterquerschnitt 2,5mm²,in Farbe Blau"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. to DIN, 2.5mm2/AWG14, blue, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CE0253D
EAN 3389110211405
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Het werd toegepast op een enkele geleider met 2,5 mm² kabeldoorsnede. Het heeft een blauwe oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Het verpakken door koord van zakken en hoeveelheid per reeks is 10 reeksen van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 2.5mm² |
| Hülsenlänge | 18mm |
| Gesamtlänge | 24mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | blau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 14 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE0253D |
|---|---|
| EAN | 3389110211405 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule on tape Ferrule with marking flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine-fed sleeve Short circuit proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















