€0.07
% €0.10 (30% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014381 P/N: DZ5CE025 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE025 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=14mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 2,5mm²,in Farbe Grau"
Schneider Electric Ferrules, standard version, 2.5mm2, gray
Schneider Electric DZ5CE025
EAN 3389110537024
Description
Terminale cavo Linergy isolato senza porta marcatore. Va applicato al conduttore singolo con sezione trasversale del cavo da 2,5 mm². Ha un trattamento superficiale grigio. Il prodotto è di dimensioni medie senza porta marcatore. Confezione in serie di sacchetti. Quantità: 10 set da 100 unità. La temperatura dell'aria ambiente di funzionamento è da -20 a 105 °C. Conforme allo standard NF C 63-023. È certificato UL.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 2.5mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | sonstige |
| Halogenfrei | |
| Farbe | grau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 14 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE025 |
|---|---|
| EAN | 3389110537024 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule with marking flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine-packed sleeve Reel-fed ferrule Short-circuit-proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















