€0.06
% €0.08 (25% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014365 P/N: DZ5CE007 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE007 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=14mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 0,75mm²,in Farbe Blau"
Schneider Electric Cable end sleeves, standard version, 0.75mm2, blue
Schneider Electric DZ5CE007
EAN 3389110536997
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Deze werd toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 0,75 mm². Het heeft een blauwe oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Het verpakken door koord van zakken en hoeveelheid per reeks is 10 reeksen van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 0.75mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | blau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE007 |
|---|---|
| EAN | 3389110536997 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Bandform cable end sleeve Cable end sleeve Cable end sleeve with flag marker End sleeve Insulated cable end sleeve Insulated twin cable end sleeve Magazine sleeve Short-circuit proof cable end sleeve Sleeve Twin cable end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















