€0.06
% €0.08 (25% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014363 P/N: DZ5CE005D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE005D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=14mm,gemäß DIN 46228-4,für Leiterquerschnitt 0,5mm²,in Farbe Weiß"
Schneider Electric Cord end sleeves, standard version, 0.5mm2, white
Schneider Electric DZ5CE005D
EAN 3389110211276
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Het werd toegepast op een enkele geleider met 0,5 mm² kabeldoorsnede. Het heeft een witte oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Het verpakken door koord van zakken en hoeveelheid per reeks is 10 reeksen van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 50mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | weiß |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 22 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE005D |
|---|---|
| EAN | 3389110211276 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Cord end sleeve Cord end sleeve continuous strip Cord end sleeve with marking flag End sleeve Insulated cord end sleeve Insulated twin cord end sleeve Magazine sleeve Short-circuit-proof cord end sleeve Sleeve Twin cord end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















