€0.06
% €0.08 (25% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014360 P/N: DZ5CE003 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE003 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=12mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 0,34mm²,in Farbe Grün"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. to NF, 0.34mm2/AWG24, green, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CE003
EAN 3389110535808
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Het wordt toegepast op één geleider met 0,34 mm² kabeldoorsnede. Het heeft een groene oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Verpakking door reeks van zakken en hoeveelheid per set is 10 sets van 100. Omgevingsluchttemperatuur voor werking is van -20 tot 105 °C. Deze is conform de NF C 63-023 standaard. Het is in overeenstemming met Grene premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 35mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 12mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | sonstige |
| Halogenfrei | |
| Farbe | grün |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 24 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE003 |
|---|---|
| EAN | 3389110535808 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule on tape Ferrule with marking flag Fire-resistant ferrule Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine sleeve Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















