€0.06
% €0.08 (25% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014358 P/N: DZ5CE002 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE002 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=12mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 0,25mm²,in Farbe Gelb"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. NF, 0.25mm2/AWG26 -yellow, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CE002
EAN 3389110535754
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd zonder etikethouder. Deze werd toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 0,25 mm². Het heeft een gele oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Het verpakken door koord van zakken en hoeveelheid per reeks is 10 reeksen van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 0.25mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 12mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | sonstige |
| Halogenfrei | |
| Farbe | gelb |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 26 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE002 |
|---|---|
| EAN | 3389110535754 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule in tape form Ferrule with marking flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine-packed sleeve Short-circuit proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















