€1.21
% €1.65 (26.67% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014357 P/N: DZ5CA503D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA503D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=40mm,für Bezeichnungshalter,gemäß DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 50mm²,Blau"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. DIN, 50mm2/AWG0, blue, 20 pieces
Schneider Electric DZ5CA503D
EAN 3389110211269
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem etikethouder Deze wordt toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 50 mm². Het heeft een blauwe oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Verpakking door dispenserverpakking en hoeveelheid per 1 set van 20. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 50mm² |
| Hülsenlänge | 25mm |
| Gesamtlänge | 40mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | blau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA503D |
|---|---|
| EAN | 3389110211269 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule with flag Ferrules on reel Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine sleeve Short circuit proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















