€1.21
% €1.65 (26.67% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014356 P/N: DZ5CA503 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA503 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=40mm,für Bezeichnungshalter,gemäß NF C 63-023,Leiterquerschnitt 50mm²,Blau"
Schneider Electric Wire-end ferrules DZ5 according to NF, 50mm2/AWG0, blue, 20 pieces
Schneider Electric DZ5CA503
EAN 3389110535488
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem etikethouder Deze wordt toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 50 mm². Het heeft een blauwe oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Verpakking door dispenserverpakking en hoeveelheid per 1 set van 20. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 50mm² |
| Hülsenlänge | 25mm |
| Gesamtlänge | 40mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | sonstige |
| Halogenfrei | |
| Farbe | blau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | 1 |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA503 |
|---|---|
| EAN | 3389110535488 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0009 kg |
| Weight (Package) | 0.0009 kg |
Designations
Ferrule Insulated twin wire-end ferrules Insulated wire-end ferrules Magazine packed sleeves Short-circuit proof wire-end ferrules Sleeve Twin wire-end ferrules Wire-end ferrules Wire-end ferrules on reel Wire-end ferrules with marking flag
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















