€0.92
% €1.26 (26.98% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014354 P/N: DZ5CA502 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA502 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=36mm,für Bezeichnungshalter,gemäß NF C 63-023,Leiterquerschnitt 50mm²,Blau"
Schneider Electric Ferrule DZ5 according to NF, 50mm2/AWG0, blue, 20 pieces
Schneider Electric DZ5CA502
EAN 3389110535471
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem etikethouder Deze wordt toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 50 mm². Het heeft een blauwe oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Verpakking door dispenserverpakking en hoeveelheid per 1 set van 20. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 50mm² |
| Hülsenlänge | 20mm |
| Gesamtlänge | 36mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | blau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA502 |
|---|---|
| EAN | 3389110535471 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.003 kg |
| Weight (Package) | 0.003 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule in tape form Ferrule with identification flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine-packed sleeve Short-circuit proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















