€0.76
% €1.05 (27.62% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014353 P/N: DZ5CA353D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA353D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=39mm,für Bezeichnungshalter,gemäß DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 35mm²,Rot"
Schneider Electric Cord-end terminal DZ5 according to DIN, 35mm2/AWG2, red, 20 pieces
Schneider Electric DZ5CA353D
EAN 3389110211245
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem etikethouder Deze wordt toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 35 mm². Het heeft een rode oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Verpakking door dispenserverpakking en hoeveelheid per 1 set van 20. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 35mm² |
| Hülsenlänge | 25mm |
| Gesamtlänge | 39mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | rot |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 2 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA353D |
|---|---|
| EAN | 3389110211245 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Cord-end terminal Cord-end terminal in tape form Cord-end terminal with identification flag End sleeve Insulated cord-end terminal Insulated twin cord-end terminal Magazine packed sleeve Short-circuit-proof cord-end terminal Sleeve Twin cord-end terminal
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















