€0.38
% €0.52 (26.92% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014349 P/N: DZ5CA253D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA253D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=30mm,für Bezeichnungshalter,gemäß DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 25mm²,Gelb"
Schneider Electric Wire end ferrule DZ5 acc. to DIN, 25mm2/AWG4, yellow, 100 pieces
Schneider Electric DZ5CA253D
EAN 3389110211221
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem etikethouder Deze wordt toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 25 mm². Het heeft een gele oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Verpakking door dispenserverpakking en hoeveelheid per 1 set van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 10mm² |
| Hülsenlänge | 25mm |
| Gesamtlänge | 36mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | gelb |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 4 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA253D |
|---|---|
| EAN | 3389110211221 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0013 kg |
| Weight (Package) | 0.0013 kg |
Designations
End sleeve Insulated twin wire end ferrule Insulated wire end ferrule Magazine-packed sleeve Short-circuit proof wire end ferrule Sleeve Twin wire end ferrule Wire end ferrule Wire end ferrule with identification flag Wire end ferrules in tape form
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















