€0.38
% €0.52 (26.92% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014348 P/N: DZ5CA253 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA253 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=30mm,für Bezeichnungshalter,gemäß NF C 63-023,Leiterquerschnitt 25mm²,Schwarz"
Schneider Electric Cord end ferrule DZ5 according to NF, 25mm2/AWG4, black, 100 pieces
Schneider Electric DZ5CA253
EAN 3389110535716
Description
Cet embout de câble Linergy convient aux étiquettes encliquetables. Il s'applique à un seul conducteur de section de câble de 25mm². Il est noir. Il est de taille moyenne pour le support d'étiquette de marquage supplémentaire. Le lot contient 100 unités. Il fonctionne entre -20 et 105 °C. Il est conforme à la norme NF C 63-023.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 25mm² |
| Hülsenlänge | 22mm |
| Gesamtlänge | 36mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | schwarz |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | 1 |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 4 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA253 |
|---|---|
| EAN | 3389110535716 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0013 kg |
| Weight (Package) | 0.0013 kg |
Designations
Cord end ferrule Cord end ferrule in tape form Cord end ferrule with identification flag End sleeve Insulated cord end ferrule Insulated twin cord end ferrule Magazine-fed sleeve Short circuit proof cord end ferrule Sleeve Twin cord end ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















