€0.26
% €0.36 (27.78% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014347 P/N: DZ5CA163D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA163D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=28mm,für Bezeichnungshalter,gemäß DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 16mm²,Blau"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. to DIN, 16mm2/AWG6, blue, 100 pieces
Schneider Electric DZ5CA163D
EAN 3389110211214
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem etikethouder Deze wordt toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 16 mm². Het heeft een blauwe oppervlaktebehandeling. Het is lang zonder etikethouder. Verpakking door dispenserverpakking en hoeveelheid per 1 set van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 16mm² |
| Hülsenlänge | 18mm |
| Gesamtlänge | 28mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | blau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 6 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA163D |
|---|---|
| EAN | 3389110211214 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End Sleeve Ferrule Ferrule on Tape Ferrule with Identification Flag Insulated Ferrule Insulated Twin Ferrule Magazined Sleeve Short-circuit Proof Ferrule Sleeve Twin Ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















