€0.15
% €0.20 (25% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014338 P/N: DZ5CA062D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA062D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=20mm,für Bezeichnungshalter,gemäß DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 6mm²,Gelb"
Schneider Electric Wire end ferrules with clip for labeling flag, standard version, 6mm2, green
Schneider Electric DZ5CA062D
EAN 3389110733112
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor inklikbare etikethouder. Het wordt toegepast op één geleider met een kabelkruissectie van 6 mm². Het heeft een gele oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Verpakking door dispenserpack en hoeveelheid per 1 set van 100. Omgevingsluchttemperatuur voor werking is van -20 tot 105 °C. Het systeem is conform de DIN 46228-4 standaard. Het is in overeenstemming met Grene premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 6mm² |
| Hülsenlänge | 12mm |
| Gesamtlänge | 20mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | grün |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 10 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA062D |
|---|---|
| EAN | 3389110733112 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0004 kg |
| Weight (Package) | 0.0004 kg |
Designations
End sleeve Insulated twin wire end ferrule Insulated wire end ferrule Magazine-packed sleeve Reel-mounted wire end ferrule Short-circuit-proof wire end ferrule Sleeve Twin wire end ferrule Wire end ferrule Wire end ferrule with marking flag
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















