€0.16
% €0.21 (23.81% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014336 P/N: DZ5CA043 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA043 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=26mm,für Bezeichnungshalter,gemäß NF C 63-023,Leiterquerschnitt 4mm²,Orange"
Schneider Electric Cord end sleeve DZ5 acc. to NF, 4mm2/AWG12, orange, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CA043
EAN 3389110535631
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem etikethouder Deze wordt toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 4 mm². Het heeft een oranje oppervlaktebehandeling. Het is lang formaat voor de extra houder van de tellersmarkering. Verpakking per zak en hoeveelheid per set is 10 sets van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het is UL-gecertificeerd Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 4mm² |
| Hülsenlänge | 18mm |
| Gesamtlänge | 26mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | orange |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 12 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA043 |
|---|---|
| EAN | 3389110535631 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Continuous strip cord end sleeve Cord end sleeve Cord end sleeve with label flag End sleeve Insulated cord end sleeve Insulated twin cord end sleeve Magazine-packed sleeve Short-circuit-proof cord end sleeve Sleeve Twin cord end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















