€0.12
% €0.17 (29.41% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014335 P/N: DZ5CA042D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA042D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=20mm,für Bezeichnungshalter,gemäß DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 4mm²,Grau"
Schneider Electric Ferrule DZ5 according to DIN, 4mm2/AWG12, orange, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CA042D
EAN 3389110733105
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor inklikbare etikethouder. Het wordt toegepast op één geleider met een kabelkruissectie van 4 mm². Het heeft een grijze oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Verpakking door dispenserpack en hoeveelheid per 10 sets van 100. Omgevingsluchttemperatuur voor werking is van -20 tot 105 °C. Het systeem is conform de DIN 46228-4 standaard. Het is UL-gecertificeerd Het is in overeenstemming met Grene premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 4mm² |
| Hülsenlänge | 10mm |
| Gesamtlänge | 20mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | grau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 12 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA042D |
|---|---|
| EAN | 3389110733105 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule on tape Ferrule with identification flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazined sleeve Short-circuit proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















