€0.12
% €0.17 (29.41% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014334 P/N: DZ5CA042 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA042 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=20mm,für Bezeichnungshalter,gemäß NF C 63-023,Leiterquerschnitt 4mm²,Orange"
Schneider Electric Ferrules with clip for marking flag, normal version, 4mm2, orange
Schneider Electric DZ5CA042
EAN 3389110535679
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd voor klem-in markeerder. Deze werd toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 4 mm². Het heeft een rode oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot voor de extra houder van de tellersmarkering. Verpakking per zak en hoeveelheid per set is 10 sets van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 4mm² |
| Hülsenlänge | 10mm |
| Gesamtlänge | 20mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | orange |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | 1 |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 12 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA042 |
|---|---|
| EAN | 3389110535679 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0003 kg |
| Weight (Package) | 0.0003 kg |
Designations
Band-form ferrule End sleeve Ferrule Ferrule with marking flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine-packed sleeve Short-circuit-proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















