€0.10
% €0.14 (28.57% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014332 P/N: DZ5CA025 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA025 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=14mm,mit Bezeichnungshalter,gemäß NF C 63-023,Leiterquerschnitt2,5mm²,Grau"
Schneider Electric Cord-end sleeve DZ5 acc. NF, 2.5mm2/AWG14, grey, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CA025
EAN 3389110535532
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd markeerbaar met geïntegreerde markeerlabelhouder. Deze werd toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 2,5 mm². Het heeft een grijze oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot met een geïntegreerde etikethouder. Het verpakken door koord van zakken en hoeveelheid per reeks is 10 reeksen van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Het voldoet aan de norm NF C 63-023. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 2.5mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | grau |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | 1 |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 14 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA025 |
|---|---|
| EAN | 3389110535532 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0002 kg |
| Weight (Package) | 0.0002 kg |
Designations
Cord-end sleeve Cord-end sleeve on tape Cord-end sleeve with identification flag End sleeve Insulated cord-end sleeve Insulated twin cord-end sleeve Magazine-packed sleeve Short-circuit-proof cord-end sleeve Sleeve Twin cord-end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















