€0.09
% €0.12 (25% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014331 P/N: DZ5CA015D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CA015D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=14mm,mit Bezeichnungshalter,gemäß DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 1,5mm²,Schwarz"
Schneider Electric Ferrule DZ5 acc. to DIN, 1.5mm2/AWG16, black, 10 sets of 100 pieces
Schneider Electric DZ5CA015D
EAN 3389110733082
Description
Linergy kabeluiteinde geïsoleerd markeerbaar met geïntegreerde markeertaghouder. Het wordt toegepast op één geleider met een kabeldoorsnede van 1,5 mm². Het heeft een zwarte oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot met geïntegreerde etikethouder. Verpakking door reeks van zakken en hoeveelheid per set is 10 sets van 100. Omgevingsluchttemperatuur voor werking is van -20 tot 105 °C. Het systeem is conform de DIN 46228-4 standaard. Het is UL-gecertificeerd. Het is in overeenstemming met Grene premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 1.5mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | schwarz |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | 1 |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 16 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CA015D |
|---|---|
| EAN | 3389110733082 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Ferrule Ferrule on tape Ferrule with identification flag Insulated ferrule Insulated twin ferrule Magazine-loaded sleeve Short-circuit-proof ferrule Sleeve Twin ferrule
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















