C12F6TM125L
Schneider Electric C12F6TM125L Kompaktleistungsschalter ComPacT NSXm 125A TM125D 4P3D 36kA/415V EverLink
Product information "Schneider Electric C12F6TM125L Kompaktleistungsschalter ComPacT NSXm 125A TM125D 4P3D 36kA/415V EverLink"
Schneider Electric Compact power circuit breaker ComPacT NSXm 125A TM125D 4P3D 36kA/415V EverLink
Schneider Electric C12F6TM125L
EAN 3606481990747
Description
ComPacT NSXm, 125A, 36kA at 415VAC, suitable for all NS standard applications. It offers new features such as Everlink technology, DIN rail or mounting plate installation capability. The electrical accessories are visible from the outside. ComPacT NSXm is one of the smallest compact circuit breakers on the market, measuring 108mm (W) x 137mm (H) x 80mm (D). This is a 4-pole version with a built-in thermal-magnetic trip unit. It ensures compliance with international standards (IEC 60947/CCC/EAC) and marine specifications.
Product Attributes
Bemessungsdauerstrom Iu 125A
Bemessungsspannung 690V
Bemessungsgrenzkurzschlussausschaltstrom Icu bei 400 V 36kA
Überlastauslöser Stromeinstellung 87.5A
Einstellbereich des kurzzeitverzögerten Kurzschlussauslösers -A
Einstellbereich des unverzögerten Kurzschlussauslösers 1250A
Verlustleistung 37.2W