€62.95
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810011717 P/N: BMXFCC053 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric BMXFCC053 Kabelsatz, 40-Wege-Anschlussklemme, 2 x HE10-Anschluss, für M340 E/A, 0,5m"
Schneider Electric Cable set, 40-way terminal block, 2 x HE10 connector, for M340 I/O, 0.5m
Schneider Electric BMXFCC053
EAN 3595863919752
Description
Pre-assembled cables for I/O modules for connection via 40-pin connector. Cable set, 40-way terminal block, 2 x HE10 connector, for M340 I/O, 0.5m, 2 x 20 wires (32 channels). Cross section 0.324 mm².
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | SPS-sonstige Geräte |
|---|---|
| Länge | 0.5m |
| Geeignet für Eingangskarte SPS | 1 |
| Geeignet für Ausgangskarte SPS | 1 |
| Geeignet für digitale Signale | 1 |
| Geeignet für analoge Signale | |
| Ausführung elektrischer Anschluss | sonstige |
| Polzahl | 0 |
Technical data
| P/N (Part Number) | BMXFCC053 |
|---|---|
| EAN | 3595863919752 |
| ETIM | EC000237 |
| ECLASS | eClass_10_AFR598003 |
| Weight | 0.21 kg |
| Weight (Package) | 0.21 kg |
Designations
Control Modicon Modicon X80 PLC X80 I/O level
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















