€96.70
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810011711 P/N: BMXFCA150 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric BMXFCA150 Kabelsatz, 20-Wege-Anschlussklemme, SUB-D25-Anschluss, für M340 E/A, 1,5m"
Schneider Electric Cable set, 20-way terminal block, SUB-D25 connector, for M340 I/O, 1.5m
Schneider Electric BMXFCA150
EAN 3595863920444
Description
Pre-assembled cable for Advantys Telefast ABE 7 terminal blocks. Cable set, 20-way terminal block, SUB-D25 connector, for M340 I/O, 1.5m, for the 8-channel HART module BMEAHO0412, terminal block ABE7CPA21 should be used, for BMXAMI0410, BMXAMO0210, BMXAMO0410, BMEAHO0412. Connection 1 pluggable terminal strip, 20-pole, and 1 SUB-D plug, 25-pole for terminal block ABE 7CPA410.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | SPS-sonstige Geräte |
|---|---|
| Länge | 1.5m |
| Geeignet für Eingangskarte SPS | 1 |
| Geeignet für Ausgangskarte SPS | 1 |
| Geeignet für digitale Signale | 1 |
| Geeignet für analoge Signale | |
| Ausführung elektrischer Anschluss | sonstige |
| Polzahl | 0 |
Technical data
| P/N (Part Number) | BMXFCA150 |
|---|---|
| EAN | 3595863920444 |
| ETIM | EC000237 |
| ECLASS | eClass_10_AFR598003 |
| Weight | 0.32 kg |
| Weight (Package) | 0.32 kg |
Designations
Control Modicon Modicon X80 PLC X80
Login
No reviews found. Share your insights with others.





















