€0.12
% €0.17 (29.41% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810010429 P/N: AZ5DE0151 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AZ5DE0151 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=15mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 2x1,5mm²,in Farbe Schwarz"
Schneider Electric Ferrules, double, standard version, 1.5mm2, black
Schneider Electric AZ5DE0151
EAN 3389110118728
Description
Double ferrule according to NFC63-023 with insulating collar section 2x 1.5 mm² - color black.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Zwillings-Aderendhülse |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 1mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 15mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | sonstige |
| Halogenfrei | |
| Farbe | schwarz |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 16 |
Technical data
| P/N (Part Number) | AZ5DE0151 |
|---|---|
| EAN | 3389110118728 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Continuous ferrule tape End sleeve Ferrule Ferrule with flag marker Insulated ferrule Isolated twin ferrule Magazine-packed sleeve Short-circuit-proof ferrule Sleeve Twin end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















