€0.12
% €0.17 (29.41% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810010427 P/N: AZ5DE0101 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AZ5DE0101 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=15mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 2x1mm²,in Farbe Rot"
Schneider Electric Double cord end sleeve, medium, 1mm2, red
Schneider Electric AZ5DE0101
EAN 3389110118681
Description
Double cord end sleeve according to NFC63-023 with insulation collar cross-section 2x 1.0 mm² - color red.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Zwillings-Aderendhülse |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 0.75mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 15mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | rot |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 18 |
Technical data
| P/N (Part Number) | AZ5DE0101 |
|---|---|
| EAN | 3389110118681 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Continuous cord end sleeve Cord end sleeve Cord end sleeve with flag End sleeve Insulated cord end sleeve Insulated twin cord end sleeve Magazine sleeve Short-circuit-proof cord end sleeve Sleeve Twin cord end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















