€0.11
% €0.15 (26.67% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810010423 P/N: AZ5DE005 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AZ5DE005 Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,mit Länge=15mm,gemäß NF C 63-023,für Leiterquerschnitt 2x0,5mm²,in Farbe Weiß"
Schneider Electric Cord end terminals, double, standard design, 0.5mm2
Schneider Electric AZ5DE005
EAN 3389110768060
Description
Double cord end sleeve according to NFC63-023 with an insulating collar cross section 2x 0.5 mm² - color white.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Zwillings-Aderendhülse |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 0.5mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 15mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | weiß |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 22 |
Technical data
| P/N (Part Number) | AZ5DE005 |
|---|---|
| EAN | 3389110768060 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Cord end sleeve Cord end sleeve on reel Cord end sleeve with marker flag End sleeve Insulated cord end sleeve Insulated twin cord end sleeve Magazine sleeve Short-circuit-proof cord end sleeve Sleeve Twin cord end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















