€0.07
% €0.10 (30% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810009758 P/N: AR1MC018 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AR1MC018 Designation label AR1-M, symbol "8", gray, 200 pieces"
Schneider Electric Designation label AR1-M, symbol "8", gray, 200 pieces
Schneider Electric AR1MC018
EAN 3389110574531
Description
Designation label AR1-M, symbol '8', gray, 200 pieces.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kartenform |
|---|---|
| Typ | mittelwandig |
| Verzahnung | ohne |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Aderdurchmesser | 0mm |
| Kabeldurchmesser | 0mm |
| Länge | 0mm |
| Breite | 0mm |
| Farbe | grau |
| Fluoreszierend | |
| Transparent | |
| Mit Textfeld | |
| Aufdruck | Ziffern |
| Montageart | klemmen |
Technical data
| P/N (Part Number) | AR1MC018 |
|---|---|
| EAN | 3389110574531 |
| ETIM | EC001530 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ710014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (packaged) | 0.0001 kg |
Designations
Designation shield Linergy Linergy TR Marking material Marking shield Symbol
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















