€0.07
% €0.10 (30% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810009752 P/N: AR1MC012 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AR1MC012 Labeling plate AR1-M, character "2", red, 200 pieces"
Schneider Electric Labeling plate AR1-M, character "2", red, 200 pieces
Schneider Electric AR1MC012
EAN 3389110574470
Description
Labeling plate AR1-M, character "2", red, 200 pieces.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kartenform |
|---|---|
| Typ | mittelwandig |
| Verzahnung | ohne |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Aderdurchmesser | 0mm |
| Kabeldurchmesser | 0mm |
| Länge | 4.5mm |
| Breite | 14mm |
| Farbe | rot |
| Fluoreszierend | |
| Transparent | |
| Mit Textfeld | |
| Aufdruck | Ziffern |
| Montageart | klemmen |
Technical data
| P/N (Part Number) | AR1MC012 |
|---|---|
| EAN | 3389110574470 |
| ETIM | EC001530 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ710014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (packaged) | 0.0001 kg |
Designations
Character Label plate Linergy Linergy TR Marking material Marking plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















