€0.03
% €0.05 (40% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009715 P/N: AR1MA016 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AR1MA016 Marking sleeve, yellow, pack of 200 pieces, number 6"
Schneider Electric Marking sleeve, yellow, pack of 200 pieces, number 6
Schneider Electric AR1MA016
EAN 3389110574081
Description
Marking accessories for insulated, markable cable ends from Linergy TR products. It is a wallet containing markers for DZ5CA cable ends or clip-on marker tags. It includes a pouch with 200 yellow labels printed with the number 6 in black. It also contains 400 grounding markers and 1 tool for positioning the markers.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kartenform |
|---|---|
| Typ | mittelwandig |
| Verzahnung | ohne |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Aderdurchmesser | 0mm |
| Kabeldurchmesser | 0mm |
| Länge | 0mm |
| Breite | 0mm |
| Farbe | gelb |
| Fluoreszierend | |
| Transparent | |
| Mit Textfeld | |
| Aufdruck | Ziffern |
| Montageart | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | AR1MA016 |
|---|---|
| EAN | 3389110574081 |
| ETIM | EC001530 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ710014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (packaged) | 0.0001 kg |
Designations
Identification plate Labeling shield Linergy Linergy TR Marking material Marking sleeve Signs
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















