€88.78
% €90.08 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009655 P/N: AM1DL201 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AM1DL201 Preformed Mounting Rail 75"
Schneider Electric Preformed Mounting Rail 75
Schneider Electric AM1DL201
EAN 3389110567403
Description
DIN rail (Linergy). 6 pcs. 15 x 75 x 2000mm (HxWxL). Mounting accessories. Omega Rail product assembly. Category 22621 - IEC panel accessories. Steel zinc chromate coated.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Hutschiene TH75 |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | sonstige |
| Lochform | ohne |
| Bohrlochabstand mittig | -mm |
| Materialstärke | 3mm |
| Länge | 2000mm |
| Höhe | 25mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | AM1DL201 |
|---|---|
| EAN | 3389110567403 |
| ETIM | EC001285 |
| ECLASS | eClass_10_ACO367011 |
| Weight | 2.96 kg |
| Weight (packaged) | 2.96 kg |
Designations
Carrier rail DIN rail G rail Hat rail Mounting rail Profile rail Rail Top hat profile Top hat rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















