€19.41
% €19.69 (1.42% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009611 P/N: AK2GD5050 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AK2GD5050 Kabelführung (DIN 50X50)"
Schneider Electric CABLE MANAGEMENT (DIN 50X50)
Schneider Electric AK2GD5050
EAN 3389110570410
Description
Kabelführung (Din 50X50).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Werkstoff | Polyvinylchlorid (PVC) |
|---|---|
| Höhe | 50mm |
| Breite | 50mm |
| Länge | 2000mm |
| Durchmesser | 0mm |
| Schlitzabstand | 0mm |
| Schlitzbreite | 0mm |
| Ausführung der Seitenwand | geschlitzt |
| Halogenfrei | |
| Selbstverlöschend | 1 |
| Flexibel | |
| Nutzbarer Querschnitt | 1.5mm² |
| Befestigungsart | Bodenlochung |
| Mit Oberteil | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7030 |
Technical data
| P/N (Part Number) | AK2GD5050 |
|---|---|
| EAN | 3389110570410 |
| ETIM | EC000012 |
| ECLASS | eClass_10_ACO411011 |
| Weight | 0.58 kg |
| Weight (Package) | 0.58 kg |
Designations
Cable conduit Cable management Electrical wiring duct Electrical wiring duct system Flexible cable bundle holder Wiring duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















