€16.89
% €17.14 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009609 P/N: AK2GD2550 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AK2GD2550 Kabelführung (DIN 25X50)"
Schneider Electric CABLE TRAY (DIN 25X50)
Schneider Electric AK2GD2550
EAN 3389110570359
Description
Cable tray (Din 25X50).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Werkstoff | Polyvinylchlorid (PVC) |
|---|---|
| Höhe | 50mm |
| Breite | 25mm |
| Länge | 2000mm |
| Durchmesser | 0mm |
| Schlitzabstand | 0mm |
| Schlitzbreite | 0mm |
| Ausführung der Seitenwand | geschlitzt |
| Halogenfrei | |
| Selbstverlöschend | 1 |
| Flexibel | |
| Nutzbarer Querschnitt | 1.5mm² |
| Befestigungsart | Bodenlochung |
| Mit Oberteil | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7030 |
Technical data
| P/N (Part Number) | AK2GD2550 |
|---|---|
| EAN | 3389110570359 |
| ETIM | EC000012 |
| ECLASS | eClass_10_ACO411011 |
| Weight | 0.38 kg |
| Weight (Package) | 0.38 kg |
Designations
Cable duct Cable routing Electrical wiring duct Electrical wiring duct system Flexible cable bundle holder Wiring duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















