€28.32
% €28.74 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009603 P/N: AK2CA6 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AK2CA6 Abdeckung für Kabelkanalgehäuse"
Schneider Electric Cover for cable duct housing
Schneider Electric AK2CA6
EAN 3389110570267
Description
Spacial CRN, S3D/Thalassa PLA, PLS, PLM kap voor kabelgoot. lengte 2000 mm. De kabelgootbreedte is 60 mm. Afdekonderdeel, bekabelingstoebehoren. (-5 tot 60) °C temperatuur voor gebruik. Set van 8. PVC (polyvinylchloride) gemaakt. Blauw RAL 5000. 960 °C brandwerendheid, VDE 0506, DIN 43659, VDE 0660-normen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Für Kanalbreite | 60mm |
|---|---|
| Länge | 2000mm |
| Halogenfrei | |
| Farbe | blau |
Technical data
| P/N (Part Number) | AK2CA6 |
|---|---|
| EAN | 3389110570267 |
| ETIM | EC000727 |
| ECLASS | eClass_10_ADI784007 |
| Weight | 0.51 kg |
| Weight (Package) | 0.51 kg |
Designations
Accessory for installation channel Accessory for wiring duct Channel cover Channel lid Cover for installation channel Cover for wiring duct Electrical wiring duct system Lid for installation channel Lid for wiring duct Top part for installation channel Top part for wiring duct Top part of channel Wiring duct accessory Wiring duct top part
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















