€12.43
% €12.61 (1.43% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009602 P/N: AK2CA3 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AK2CA3 Abdeckung für Kabelkanalgehäuse"
Schneider Electric Cover for cable duct enclosure
Schneider Electric AK2CA3
EAN 3389110570243
Description
PaneelSeT CRN, S3D/Thalassa PLA, PLS, PLM afdekkap voor kabelgoot. lengte 2000mm. De breedte van de kabelgoot is 30 mm. Afdekcomponent, bekabelingstoebehoren. (-5 tot 60)°C temp voor werking. Set van 8. PVC (polyvinylchloride) gemaakt. Blauw RAL 5000. 960 °C vuurbestendigheid, VDE 0506, DIN 43659, VDE 0660-normen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Für Kanalbreite | 30mm |
|---|---|
| Länge | 2000mm |
| Halogenfrei | |
| Farbe | blau |
Technical data
| P/N (Part Number) | AK2CA3 |
|---|---|
| EAN | 3389110570243 |
| ETIM | EC000727 |
| ECLASS | eClass_10_ADI784007 |
| Weight | 0.24 kg |
| Weight (Package) | 0.24 kg |
Designations
Accessories for installation duct Accessories for wiring duct Cover for installation duct Cover for wiring duct Duct cover Duct lid Duct top part Electrical wiring duct system Lid for installation duct Lid for wiring duct Top part for installation duct Top part for wiring duct Wiring duct accessories Wiring duct top part
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















