€0.54
% €0.55 (1.82% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009595 P/N: AF1VA410 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric AF1VA410 Mounting Screw"
Schneider Electric Mounting Screw
Schneider Electric AF1VA410
EAN 3389110568523
Description
Spacial CRN, pack of 100 mounting screws. ISO thread M4 x 10mm. Start-delta starter component screw with slotted hex head and captive washer. Can be mounted on mounting plates and rails. Mounting bracket for asymmetrical DZ5-MB rail, combined AM1-ED rail, Omega AM1-DE rail, Omega AM1-DP rail. 2 components. Set of 100 pieces.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Werkstoff | Stahl |
|---|---|
| Werkstoffgüte | 5.8 (Stahl) |
| Art der Werkstoffbescheinigung nach EN 10204 | 3.1 |
| Oberflächenschutz | galvanisch/elektrolytisch verzinkt |
| Kopfform | Sechskant (hexagonal) |
| Senkkopf | |
| Ansenkung | -° |
| Maß Vierkantansatz | 1.5mm |
| Gewindemaß (metrisch) | 4 |
| Gewindemaß (imperial) | |
| Länge bis Unterkante Kopf | 10.2mm |
| Gewindelänge | 10mm |
| Vollgewinde | 1 |
| Schraubsystem | Sechskant mit Schraubschlitz |
| Schlüsselweite | 1.2mm |
| Gewindesteigung | 0.7mm |
| Gewindegänge pro Zoll | |
| Gewindeart | metrisch |
| Linksgewinde | |
| Kopfdurchmesser | 7mm |
| Kopfhöhe | 2.4mm |
| Mit Flansch | |
| Mit Mutter | |
| Mit Unterlegscheibe | 1 |
| Selbstsichernd | |
| RAL-Nummer | |
| Farbe | Zink |
Technical data
| P/N (Part Number) | AF1VA410 |
|---|---|
| EAN | 3389110568523 |
| ETIM | EC003861 |
| Weight | 0.0016 kg |
| Weight (packaged) | 0.0016 kg |
Designations
Cylinder head screw Hexagon screw Machine screw Metal screw Threaded screw
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















