€18.57
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810009441 P/N: ABFT20E100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ABFT20E100 Anschlusskabel dig. E/A, 1m, für Twido-Modul"
Schneider Electric Connection cable digital I/O, 1m, for Twido module
Schneider Electric ABFT20E100
EAN 3389110709919
Description
Accessory cable for pre-wired connection distributor Advantys Telefast.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | SPS-sonstige Geräte |
|---|---|
| Länge | 1m |
| Geeignet für Eingangskarte SPS | 1 |
| Geeignet für Ausgangskarte SPS | 1 |
| Geeignet für digitale Signale | 1 |
| Geeignet für analoge Signale | |
| Ausführung elektrischer Anschluss | sonstige |
| Polzahl | 0 |
Technical data
| P/N (Part Number) | ABFT20E100 |
|---|---|
| EAN | 3389110709919 |
| ETIM | EC000237 |
| ECLASS | eClass_10_AFR598003 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
Accessories for PLC Adapter cable Backplane connection cable Connecting cable Connection cable Connection line Extension PC cable PLC connecting cable PLC connection cable Programmable logic controller Programming cable Programming device SPS connection cable
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















