€146.18
% €249.90 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810009086 P/N: A9S65392 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9S65392 Load disconnect switch iSW, 3P, 125A, 415V AC"
Schneider Electric Load disconnect switch iSW, 3P, 125A, 415V AC
Schneider Electric A9S65392
EAN 3606480531187
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Schaltfunktion | Ausschalter |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 3 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsstrom | 125A |
| Bemessungsspannung | 240V |
| Min. Bemessungsspannung | 415V |
| Bemessungsabschaltvermögen | 5kA |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | 1.5kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Signallampe | |
| Farbe der Kalotte | weiß |
| Leuchtmittel | |
| Lampensockel | |
| Max. Lampenleistung | -W |
| Breite in Teilungseinheiten | 3 |
| Einbautiefe | 75.5mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Aufdruck/Kennzeichnung | sonstige |
| Zwangstrennung nach DIN VDE 0113 | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9S65392 |
|---|---|
| EAN | 3606480531187 |
| ETIM | EC001545 |
| SCIP | e5f22bd9-8e0c-4771-b932-618a392a4c8b |
| ECLASS | eClass_10_AFZ813014 |
| Weight | 0.25 kg |
| Weight (packaged) | 0.25 kg |
Designations
Blind switch Changeover switch Control switch Cutoff switch DIN rail switch Group switch Main switch Modular switch Switch Switch for modular installation Switch with pilot light
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















