€41.70
% €71.28 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009080 P/N: A9S65263 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9S65263 Load Disconnect Switch iSW, 2P, 63A, 415V AC"
Schneider Electric Load Disconnect Switch iSW, 2P, 63A, 415V AC
Schneider Electric A9S65263
EAN 3606480531095
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Schaltfunktion | Ausschalter |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 2 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Polzahl | 2 |
| Bemessungsstrom | 63A |
| Bemessungsspannung | 240V |
| Min. Bemessungsspannung | 415V |
| Bemessungsabschaltvermögen | 5kA |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | 1.26kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Signallampe | |
| Farbe der Kalotte | grau |
| Leuchtmittel | |
| Lampensockel | |
| Max. Lampenleistung | -W |
| Breite in Teilungseinheiten | 2 |
| Einbautiefe | 75.5mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Aufdruck/Kennzeichnung | sonstige |
| Zwangstrennung nach DIN VDE 0113 | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9S65263 |
|---|---|
| EAN | 3606480531095 |
| ETIM | EC001545 |
| SCIP | e5f22bd9-8e0c-4771-b932-618a392a4c8b |
| ECLASS | eClass_10_AFZ813014 |
| Weight | 0.17 kg |
| Weight (packaged) | 0.17 kg |
Designations
Blind Switch Changeover Switch Control Switch DIN Rail Switch Disconnect Switch Disconnect Switch with Indicator Light Group Switch Main Switch Modular Installation Switch Modular Switch Switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















