€38.42
% €65.69 (41.51% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810009066 P/N: A9S60232 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9S60232 Load disconnect switch iSW, 2P, 32A, 415V"
Schneider Electric Load disconnect switch iSW, 2P, 32A, 415V
Schneider Electric A9S60232
EAN 3606480088728
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Schaltfunktion | Ausschalter |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 2 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Polzahl | 2 |
| Bemessungsstrom | 32A |
| Bemessungsspannung | 415V |
| Min. Bemessungsspannung | 415V |
| Bemessungsabschaltvermögen | -kA |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | -kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Signallampe | |
| Farbe der Kalotte | weiß |
| Leuchtmittel | |
| Lampensockel | |
| Max. Lampenleistung | -W |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 75.5mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Aufdruck/Kennzeichnung | sonstige |
| Zwangstrennung nach DIN VDE 0113 | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9S60232 |
|---|---|
| EAN | 3606480088728 |
| ETIM | EC001545 |
| SCIP | 58250416-ad9e-49ce-8d91-cdef0ea3a401 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ813014 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (packaged) | 0.07 kg |
Designations
DIN rail switch blind switch changeover switch circuit breaker circuit breaker with indicator light control switch group switch main switch modular installation switch modular switch switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















