€95.37
% €163.03 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810008830 P/N: A9L65121 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9L65121 Überspannungsabl. iPRD65r IT, Typ 2, Steckb. Schutzmodule, 1P, Imax 65kA"
Schneider Electric Surge Protector iPRD65r IT, Type 2, Pluggable Protection Modules, 1P, Imax 65kA
Schneider Electric A9L65121
EAN 3606480801631
Description
Surge arrester Acti 9 iPRD65r IT. 1-pole, Imax 65kA. Pluggable protection modules, type 2, with remote signaling contact.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Netzform DC | |
|---|---|
| Netzform IT | 1 |
| Netzform TN | |
| Netzform TN-C | |
| Netzform TN-C-S | |
| Netzform TN-S | |
| Netzform TT | |
| Netzform sonstige | |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 1 |
| Nennableitstoßstrom (8/20) | 20kA |
| Max. Ableitstoßstrom (8/20) | 65kA |
| Nennspannung AC | 230V |
| Nennspannung DC | -V |
| Höchste Dauerspannung AC | 460V |
| Höchste Dauerspannung DC | -V |
| Max. PV-Spannung | -V |
| Schutzpegel | 2.3kV |
| Schutzpegel L-N | 2kV |
| Schutzpegel N-PE | -kV |
| Max. Überstromschutzeinrichtung Stichverdrahtung (Sicherung) | 80A |
| Max. Überstromschutzeinrichtung V-Verdrahtung (Sicherung) | 80A |
| Kurzschlussfestigkeit (Isccr) | 50kA |
| Integrierter Kurzschlussschutz | |
| Integrierter Kurzschlussschutz selektiv zur Sicherung gG | -A |
| Integrierte Vorsicherung | |
| Leckstromfrei | |
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Baugröße | 1 TE |
| Max. Leiterquerschnitt starr (ein-/mehrdrähtig) | 25mm² |
| Max. Leiterquerschnitt flexibel (feindrähtig) | 16mm² |
| Mit Fernmeldekontakt | 1 |
| Signalisierung am Gerät | optisch |
| Prüfklasse Typ 2 | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9L65121 |
|---|---|
| EAN | 3606480801631 |
| ETIM | EC000941 |
| SCIP | a9614fa2-07f8-47d1-a2fe-e27b32003d8d |
| Weight | 0.12 kg |
| Weight (Package) | 0.14 kg |
Designations
C-arrester Class II arrester Device protection Intermediate protection Network protection Network surge protection Surge arrester for power supply Surge protection device Varistor arrester
Login
No reviews found. Share your insights with others.





















