€353.62
% €604.52 (41.5% saved)
Available, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810035757 P/N: A9L1C300 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9L1C300 Replacement protection module for combined arrester iPRD1 C25r 3P, Type 1+2, L-PE Module."
Schneider Electric Replacement protection module for combined arrester iPRD1 C25r 3P, Type 1+2, L-PE Module.
Schneider Electric A9L1C300
EAN 3606486808603
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Netzform DC | |
|---|---|
| Netzform IT | |
| Netzform TN | |
| Netzform TN-C | 1 |
| Netzform TN-C-S | |
| Netzform TN-S | |
| Netzform TT | |
| Netzform sonstige | |
| Polzahl | 1 |
| Blitzstoßstrom (10/350 µs) | 25kA |
| Höchste Dauerspannung AC | 275V |
| Höchste Dauerspannung DC | -V |
| Nennspannung AC | 240V |
| Nennspannung DC | -V |
| Max. PV-Spannung | -V |
| Schutzpegel | 1.5kV |
| Schutzpegel L-N | -kV |
| Schutzpegel L-PE | 1.5kV |
| Schutzpegel N-PE | -kV |
| Schutzpegel (DC+ - DC-) | -kV |
| Schutzpegel (DC+/DC- - PE) | -kV |
| Folgestromlöschfähigkeit | 50kA |
| Spezifische Energie (W/R) | 156.2kJ/Ohm |
| Max. Überstromschutzeinrichtung Stichverdrahtung (Sicherung) | -A |
| Max. Überstromschutzeinrichtung V-Verdrahtung (Sicherung) | -A |
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Baugröße | 1 TE |
| Max. Leiterquerschnitt starr (ein-/mehrdrähtig) | -mm² |
| Max. Leiterquerschnitt flexibel (feindrähtig) | -mm² |
| Fernsignalisierung | |
| Signalisierung am Gerät | optisch |
| Prüfklasse | Typ 1 und 2 |
| Integrierte Vorsicherung | |
| Energetisch koordinierte Schutzwirkung zum Endgerät | 1 |
| Spannungsschaltende Funkenstreckentechnologie | |
| Überstromgeschützter Spannungsabgriff | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9L1C300 |
|---|---|
| EAN | 3606486808603 |
| ETIM | EC001457 |
| SCIP | a9614fa2-07f8-47d1-a2fe-e27b32003d8d |
| Weight | 0.12 kg |
| Weight (packaged) | 0.12 kg |
Designations
acti9 acti9 iprd1 cartridge iprd1 cartridge iprd1 plug-in cartridge plug-in cartridge pluggable cartridge schneider acti9 iprd schneider electric acti9 schneider plug in cartridge spd cartridge spd plug in cartridge surge arrester cartridge surge protection cartridge
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















