€24.05
% €41.11 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810008107 P/N: A9E18033 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9E18033 Push button iPB, 1 NO + 1 NC, button gray"
Schneider Electric Push button iPB, 1 NO + 1 NC, button gray
Schneider Electric A9E18033
EAN 3606480088254
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 1 |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Schaltstrom | 20A |
| Schaltspannung | 250V |
| Spannungsart | AC |
| Mit Signallampe | |
| Farbe der Kalotte | grau |
| Leuchtmittel | |
| Lampensockel | |
| Max. Lampenleistung | -W |
| Lampenspannung | -V |
| Farbe des Knopfes | grau |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 50mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9E18033 |
|---|---|
| EAN | 3606480088254 |
| ETIM | EC001546 |
| SCIP | 1f68db37-1d35-43e3-91db-a07321e19eb2 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ814014 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (packaged) | 0.04 kg |
Designations
Button Button for DIN rail Button for row mounting DIN-rail push button Distribution board mounted device Flush-mounted button Flush-mounted button for distribution boards Illuminated push button Installation device Pilot light Push button and pilot light Push button for row mounting Push button with pilot light Push switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















