€14.58
% €24.93 (41.52% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810008104 P/N: A9E18030 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9E18030 Pushbutton iPB, 1 NO Contact, Grey Button"
Schneider Electric Pushbutton iPB, 1 NO Contact, Grey Button
Schneider Electric A9E18030
EAN 3606480088223
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 1 |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Schaltstrom | 20A |
| Schaltspannung | 250V |
| Spannungsart | AC |
| Mit Signallampe | |
| Farbe der Kalotte | grau |
| Leuchtmittel | |
| Lampensockel | |
| Max. Lampenleistung | -W |
| Lampenspannung | -V |
| Farbe des Knopfes | grau |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 50mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9E18030 |
|---|---|
| EAN | 3606480088223 |
| ETIM | EC001546 |
| SCIP | 1f68db37-1d35-43e3-91db-a07321e19eb2 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ814014 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (packaged) | 0.04 kg |
Designations
Distribution Installation Device Illuminated Pushbutton Installation Device Installation Pushbutton Installation Pushbutton for Distributions Pushbutton Pushbutton and Signal Lamp Pushbutton for DIN Rail Pushbutton for Series Installation Pushbutton with Indicator Light Series Installation Device Series Installation Pushbutton Signal Lamp Toggle Switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















