€86.23
% €120.79 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810007742 P/N: A9C15924 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9C15924 Hilfsmodul iACT24 für Fernschalten iCT mit Ti24-SPS-Schnittstelle, 24V DC"
Schneider Electric Auxiliary module iACT24 for remote switching iCT with Ti24-PLC interface, 24V DC
Schneider Electric A9C15924
EAN 3606480430619
Description
Questo Acti9 iACT24 è un ausiliario di controllo e segnalazione affidabile. Ha 1 contatto del segnale normalmente aperto. La tensione di alimentazione è 24VDC e 230V AC. Il montaggio viene eseguito a sinistra dei contattori Acti9 iCT con corrente operativa inferiore o uguale a 25 A. Il grado di protezione è IP20 e IP40 in un involucro. È installabile su guida DIN. La resistenza meccanica arriva fino a 250000 cicli. Questo prodotto è conforme alla norma IEC/EN 60947-5-1.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | Schütze/Relais |
|---|---|
| Funktion | sonstige |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | 0.002A |
| Bemessungsspannung | 24V |
| Spannungsart | AC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 3 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 63A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9C15924 |
|---|---|
| EAN | 3606480430619 |
| ETIM | EC001286 |
| SCIP | da760509-96fa-4194-b786-23702d60b14a |
| ECLASS | eClass_10_AKE327013 |
| Weight | 0.08 kg |
| Weight (Package) | 0.08 kg |
Designations
AFD AFD Unit AFDD Additional device for modular installation Auxiliary contact Auxiliary current switch Auxiliary switch Auxiliary switch/Signal contact Auxiliary switch/Signal contact for modular installation Change-over auxiliary contact Contact module Fault signal switch Fire protection switch Fire protection switch block Fire protection switching block Fire protection switching device AFDD Fire protection switching function Monitoring unit Remote drive Remote release Remote switch Remote switch-on Signal contact Signal switch Under voltage release Working current release
Login
No reviews found. Share your insights with others.





































