€30.12
% €42.19 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810007737 P/N: A9C15915 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9C15915 Auxiliary switch iACTs for contactor iCT, 1NO"
Schneider Electric Auxiliary switch iACTs for contactor iCT, 1NO
Schneider Electric A9C15915
EAN 3606480096280
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | Schütze/Relais |
|---|---|
| Funktion | Signalschalter |
| Breite in Teilungseinheiten | 0.5 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 1 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | 5A |
| Bemessungsspannung | 240V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 100A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9C15915 |
|---|---|
| EAN | 3606480096280 |
| ETIM | EC001286 |
| ECLASS | eClass_10_AKE327013 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (packaged) | 0.04 kg |
Designations
AFD AFD-Unit AFDD Additional device for modular installation Auxiliary contact Auxiliary current switch Auxiliary switch Auxiliary switch/Signal contact Auxiliary switch/Signal contact for modular installation Changeover auxiliary contact Contact module Fault signal switch Fire protection switch Fire protection switch block Fire protection switch block Fire protection switch device AFDD Fire protection switching function Monitoring unit Remote drive Remote switch Remote switch-on Remote trip Signal contact Signal switch Under voltage trip Working current trigger
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















