€86.23
% €120.79 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810007735 P/N: A9C15424 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9C15424 Hilfsmodul iATL24 für Fernschalten iTL mit Ti24-SPS-Schnittstelle, 24V DC"
Schneider Electric Auxiliary module iATL24 for remote switching iTL with Ti24-PLC interface, 24V DC
Schneider Electric A9C15424
EAN 3606480430626
Description
Questo prodotto Acti9 iATL24 è un controllo affidabile e una segnalazione remota con un ausiliario del connettore Ti24. Funziona con tensione di alimentazione di 230VAC. Il montaggio viene eseguito tra 2 relè a impulsi iTL con clip gialle. Il grado di protezione è IP20 e IP40 in un armadio. È installabile su guida DIN. È associato ai relè a impulsi iTL per consentire la segnalazione remota del loro stato di funzionamento. Questo prodotto è conforme alla norma IEC 60947-1, Appendice S.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | Schütze/Relais |
|---|---|
| Funktion | Fernantrieb |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | 0.002A |
| Bemessungsspannung | 24V |
| Spannungsart | DC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 32A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9C15424 |
|---|---|
| EAN | 3606480430626 |
| ETIM | EC001286 |
| SCIP | da760509-96fa-4194-b786-23702d60b14a |
| ECLASS | eClass_10_AKE327013 |
| Weight | 0.08 kg |
| Weight (Package) | 0.08 kg |
Designations
AFD AFD-Unit Additional device for rail-mounted appliances Arc Fault Detection Device Arc Fault Detection Device AFDD Auxiliary contact Auxiliary current switch Auxiliary switch Auxiliary switch/signal contact Auxiliary switch/signal contact for rail mounting Changeover auxiliary contact Circuit breaker for fire protection Contact module Fault signal switch Fire protection circuit breaker block Fire protection switching block Fire protection switching function Monitoring unit Remote drive Remote switch Remote switch-on device Remote tripper Signal contact Signal switch Undervoltage release Working current release
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























